Gyermektabletták férgektől
Nagyon is egyetértek tehát a vázolt elvekkel.

Amivel messze nem értek egyet, az a háziorvosi praxis magánosításával kapocsolatos elégedettsége! Ugyanis nem veszi észre, hogy itt a reform csak részleges volt. A beteg oldaláról nézve elmaradt a versenypiac megteremtése tekintetében a területi ellátási kötelezettség előírása miatt.

A háziorvos m a teljesítménytől akár függetlenül jut jövedelemhez és abban teszi érdekeltté, hogy olyan betegeket is szakorvosi ellátásra utaljon, amit egyébként maga is el tudna látni! Sőt, egy valódi versenypiaci helyzetben a ténylegesen szabad orvosválasztás megvalósulása esetén ezen a szinten érdekelt lenne a praxis és tudása olyan fejlesztésében, hogy akár kisebb szakorvosi gyermektabletták férgektől is képes legyen ellátni.
Mert minnél színvonalasabb és minnél szélesebb körű ellátást képes biztosítani, annál több beteg fogja felkersni és annál több lesz a bevétele!

Ausztgráliában ez így működik - és ezt már számtalanszor le is írtam. A háziorvosi praxis privatizálása ugyan reform értékű az orvos oldaláról, ugyanakkor a beteg oldasláról nézve szocialista jellege gyakorlatilag nem változott.

És ha ezt valaki vitatni akarja, akkor kezdje azzal, hogy a beteg aspektusából vázolja a különbséget a korábbi körzeti orvos és a mai háziorovos között!