Prokontra.hu
Hírek és információk

Jótékonysági kiállítás és árverés Zalaegerszegen

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le semmiről

A ZAZEE Kulturális Egyesület 2018. december 1-én 18.00 órakor Decemberi LICIT címmel képzőművészeti árverést szervez az Arany Bárány Hotel Pince Klubjában. Az aukción 43 zalaegerszegi, illetve a városhoz kötődő művész vesz részt, több mint 100 alkotással. A licitálás vezetője Wahorn András festőművész.

Jótékonysági kiállítás és érverés Zalaegerszegen
Tánczos György: Villanások c. olajképére is lehet licitálni (Forrás: zazee.hu/katalogus)

A kortárs képzőművészet alkotásai kalapács alatt

Az aukció célja, hogy kapcsolatot teremtsen a képzőművészek és a helyi, környékbeli gyűjtök, művészetkedvelők, potenciális vásárlók között. Vagyis, hogy az alkotók és a műkedvelők találkozhassanak, beszélgethessenek egymással egy tartalmas, kulturális est erejéig.

Mivel árverés, természetesen a cél az is, hogy lehetőség szerint minél több értékes – ám megfizethető – festmény, szobor, grafika gazdára leljen (a legalacsonyabb kikiáltási ár 1.490.-, míg a legmagasabb 690.000.- Ft.)

Az aukción zalai kötődésű kortárs művészek alkotásai szerepelnek. A grafittal készült skicctől kezdve a linómetszeteken, grafikákon és festményeken át kisplasztikáig széles a paletta . Az árverésre bocsájtott műalkotások listája, és kikiáltási ára megtalálható az árverés katalógusában.

A rendezvény helyszíne, vagyis az Arany Bárány Hotel már a XIX. századtól az ehhez hasonló jótékonysági, kulturális és közösségi rendezvények színtere volt. A város polgárai ott szívesen gyűltek össze egy-egy reprezentatív eseményre. Karácsony közeledtével a szervezők szeretnék kicsit feleleveníteni a klasszikus árverések hangulatát is.

Farkas Ferenc: Csokonai c. kisplasztikája (Forrás: zazee.hu/katalogus)

Árverés előtt kiállítás

A művek a helyszínen is megtekinthetők egy kiállítás keretében, november 23 – december 1. között. A látogatók meg is jelölhetik a számukra tetsző alkotásokat, így első körben azok kerülnek kalapács alá.

A kiállítás ideje alatt tárlatvezetésekre is sor kerül, az alábbiak szerint:

  • november 23. – Karáth Anita, költő
  • november 24. – Nagy Réka, klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus
  • november 26. – Farkas Ignác, Jászai-díjas színművész
  • november 28. – Pampetrics György, borkereskedő
  • november 29. – Dr. Kostyál László, művészettörténész

Akár ez is tetszhet

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény növelése érdekében. A Google sütikkel elemzi a honlap forgalmát, és szabja személyre a hirdetéseket. Az oldal böngészésével hozzájárul a sütik használatához. Elfogadom Több infó